ZWROTY

Jak zwrócić produkty?
  FORMULARZ ZWROTU
Wypełnij formularz
Na formularzu wymiany/zwrotu, który znajdziesz w paczce, zaznacz „X” w polu „Zwrot” przy zwracanym produkcie, a następnie włóż go do przesyłki.
 
Przygotuj paczkę
Spakuj zwracane produkty wraz z wypełnionym formularzem zwrotu, a następnie zamknij i zabezpiecz paczkę.
   
Nadaj paczkę
Wyślij paczkę dowolnym przewoźnikiem. Przesyłki prosimy kierować na poniższy adres: Anataka ul. Jana Matejki 9, 91-402 Łódź.
  
Zwrot należności
Zwrotu środków dokonujemy najczęściej w ciągu 3 dni roboczych za pomocą tej samej metody płatności, która została wybrana podczas składania zamówienia. W przypadku płatności za pobraniem/przelewu tradycyjnego, zwrot pieniędzy zostanie dokonany na numer rachunku bankowego podanego w formularzu zwrotu - do 14 dni roboczych.

 

 

 

1.    Sprzedawca nie przyjmuje żadnych przesyłek wysłanych do Sprzedawcy za pobraniem pocztowym. Klient jest zobowiązany ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.


2.    Klient dokonujący zakupu jako konsument (tj. jako osoba fizyczna, która nabywa towar w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą), który zawarł umowę na odległość za pośrednictwem Sklepu anataka.pl., niezależnie od formy dostawy lub odbioru towaru, może od tej umowy odstąpić bez podania przyczyn w terminie 14 dni od dnia w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pismo wysłane pocztą, e-mail, itp. ). Można skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.


3.    W razie skutecznego odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a klient jest zwolniony ze wszelkich zobowiązań. Zwrot towaru powinien nastąpić niezwłocznie, wraz z wysłaniem oświadczenia o odstąpieniu albo oddzielnie – nie później jednak niż w terminie czternastu dni od dnia wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.  Na rzecz ekologii prosimy wykorzystać oryginalne pudełko do zapakowania zwracanej rzeczy. Zwracany towar należy bezpiecznie zapakować i dostarczyć do Sprzedającego na adres: Anataka sp. z o.o., 91-402 Łódź, ul. Matejki 9.


4.    W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. W naszym sklepie zwykle odsyłamy pieniądze w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od otrzymania towaru w stanie opisanym powyżej, oczywiście uwzględniając bieg terminu ze zdania powyżej. W przypadku płatności do rąk kuriera potrzebujemy formularz zwrotu z wpisanym na nim numerem rachunku bankowego na który mamy przesłać pieniądze albo inne instrukcje jak mamy dokonać zwrotu. W przypadku przelewu bankowego odsyłamy pieniądze na ten sam numer rachunku z którego one do nas wpłynęły. W żadnym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Zgodnie z przepisami, możemy jednakże wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.


5.    Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach określonych w art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (tekst jednolity z dnia 14 września 2012 r., Dz. U. z 2012 r., poz.1225).